„Egységben a jövő!” – Komplex program Battonya társadalmi együttműködéséért
Battonya Város Önkormányzata
Támogatás összege:
52.513.119 Ft, mely 100%-os támogatottságú
Projekt tervezett befejezési dátuma:
2022.12.31.
Projekt tartalom:
A pályázat célja volt a szegregáció felszámolása, így a pályázat keretében különböző tanácsadások, programok, felhívások, információs pontok kerültek kialakításra az alábbiak szerint:
- Információs pont: az akcióterületen élő lakosság számára egyenlő hozzáférés biztosítása a közösségi szolgáltatásokhoz, így információ nyújtása a hatósági szolgáltatásokról, az ügyintézés folyamatának segítése, az önállóságra való ösztönzés, jogi tanácsadás, álláskeresési tanácsadás
- Munkaerő-piaci felzárkóztatás: kiscsoportos foglalkoztatás keretén belül önéletrajz és motivációs levél készítés, állásinterjúra való felkészítés, álláskeresés.
- Szupervízió: a munkatársak számára tanácsadói folyamat, mely során az együttműködés és kommunikáció problémák, konfliktusok segítése.
- Helyes pénzkezelés tanácsadás: kiscsoportos foglalkoztatás keretében segítségnyújtás a családi bevétel-kiadások elemzésében, hitelfelvétel és kondíciók megismertetése, pénzügyi krízishelyzetek segítése.
- Egészséges életmód tanácsadás: csoportfoglalkoztatás keretében az egészséges ételek elkészítése, étkezési szokások módosítása, higiéniai tanácsadás, háztartásvezetési praktikák, betegségmegelőzés.
- Szenvedélybetegek klubja: csoportos foglalkoztatás, mely során a drog, alkohol és dohányzás függőségről szóló tanácsadás, a függő emberek leszoktatása.
- Szűrőnap: célcsoportok számára szűrőnapok megvalósítása, mely során fény derülhet a lakók egészségügyi helyzetére, a problémák természetére, a további kezelések szükségességére.
- Egészségnap: a rendezvények jó alkalmak a közösségépítésre, illetve az egészséges életmód szemléletformálására. Sportvetélkedők és főzőversenyek rendezése.
- Környezetvédelmi nap: a program célja, hogy a lakók a saját környezetüket tisztítják meg és tegyék élhetőbbé, figyeljenek oda a jövőben a környezet védelmére.
- Gondozzuk kertünket: családok részére program, mely során a családok segítséget kapnak a saját kertjük gondozásában, a földművelés és növénytermesztés alapjainak elsajátítása.
- Bűnmegelőzési nap: előadások és kisfilmek segítségével bemutatásra kerülnek a bűncselekmények és azok következményei. Önvédelmi gyakorlatok oktatása.
- Lakossági Fórum: a szegregált közösségekben élők problémamentes mobilizációja érdekében szükséges a lakosság felkészítése a várható változásokról.